Olimpiada w Oleszycach

We wtorek 12 września, niespełna tydzień po olimpijskich zmaganiach w Rzeszowie, przyszło nam rywalizować w odległych Oleszycach - tym razem na II Podkarpackiej Olimpiadzie Sportowej Warsztatów Terapii Zajęciowej. Po długiej podróży w składzie: Radek Wójcik, Janusz Owoc, Magda MIsztak, Ania Kosztyła, Marcin Piwowar i Darek Skotnicki ok. 8 rano dotarliśmy na miejsce, po zameldowaniu i przebraniu w stroje sportowe oczekiwaliśmy na oficjalne rozpoczęcie. Były przemowy, błogosławieństwo księdza dziekana, ślubowanie i główny punkt – zapalenie znicza olimpijskiego. Mogliśmy poczuć się jak na prawdziwej greckiej olimpiadzie.

Na początek rywalizowaliśmy w konkurencjach biegowych, w których wypadliśmy bardzo dobrze - nasza Magda Misztak zdobyła 3. miejsce w biegu na 60 metrów kobiet. W następnych konkurencjach: rzut piłką do kosza, strzały piłką do bramki  i prowadzenie piłki slalomem, podawanie piłki górą nasi zawodnicy plasowali się minimalnie poza podium, mając stratę jednego punktu, bądź jednej sekundy do „pudła” – niestety, ale taki jest sport. Szczęście nam dopisało natomiast w przeciąganiu liny, gdzie dzięki dobremu rozstawieniu nasi „siłacze” wywalczyli rewelacyjne 3. miejsce. Ale to nie wszystko! W rzucie woreczkiem do celu bezkonkurencyjna była Madzia Misztak, która zdobyła 19 punktów na 20 możliwych i zajęła 1. miejsce. Do podium niewiele brakło również Ani Kosztyle, ale ostatecznie uplasowała się tuż za.

Na zakończenie odbyła się dekoracja, wręczenie nagród i medali. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a później ruszyliśmy w drogę powrotną.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, za emocje, radości i medale. Z pewnością stawimy się w przyszłym roku.